Opravné prostředky

• Co když orgán žádosti nevyhoví
    Pokud povinný orgán, byť i jen z části, nevyhoví, vydá o tom ve lhůtě pro vyřízení žádosti rozhodnutí, které se doručí do vlastních rukou žadatele.
    Jestliže bude povinný orgán nečinný ( nepodá požadovanou informaci, ani nevydá rozhodnutí) má se za to, že vydal rozhodnutí, kterým informaci odepřel.
    Proti rozhodnutí lze podat odvolání, a to nejpozději do 15 dnů od jeho doručení nebo marném uplynutí lhůty pro vyřízení žádosti v uvedeném případě v § 15 odst. 4.
  • Komu se odvolání posílá
    Odvolání se podává u orgánu, který vydal rozhodnutí nebo takové rozhodnutí měl vydat.
  • Kdo o odvolání rozhodne
    O odvolání rozhodne orgán, který je nejblíže nadřízeným tomu orgánu, který rozhodnutí vydal nebo měl vydat.
    Ten, kdo o odvolání rozhoduje, tak musí učinit ve lhůtě do 15 dnů od předložení odvolání tím, kdo rozhodnutí vydal nebo měl vydat. Jestliže v uvedené lhůtě se o odvolání nerozhodlo, má se za to, že bylo vydáno rozhodnutí, kterým odvolání bylo zamítnuto a napadené rozhodnutí potvrzeno. Za den doručení tohoto rozhodnutí se považuje den následující po uplynutí lhůty pro vyřízení odvolání.
    Proti rozhodnutí odvolacího orgánu se již nelze odvolat. Lze však podat návrh na přezkoumání takového rozhodnutí u příslušného soudu.

Aktuality

02.07.2020 Všem obyvatelům měst a obcí, zdravotníkům, hasičům i policistům dovoluji zaslat poděkování za zvládnutí těžké zkoušky a přání vydařeného léta.
02.07.2020 Zpravodaj senátorky Hany Žákové-červen 2020
29.06.2020 Výběrové řízení na hlavní pracovní poměr "Pracovník (pracovnice) obce a správce obecního majetku" obce Studenec.
24.06.2020 Usnesení z 9.zasedání ZO konaného dne 23.6.2020
22.06.2020 Dětské středisko Vladislav MUDr. M. Fialová ! PRO NEMOC NEORDINUJE !
18.06.2020 Staň se policistou.
18.06.2020 Krajské ředitelství policie kraje Vysočina přijímá do svých řad nové policisty, více viz leták.
10.06.2020 rozpočtová opatření č. 3 - květen 2020

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI