Opravné prostředky

• Co když orgán žádosti nevyhoví
    Pokud povinný orgán, byť i jen z části, nevyhoví, vydá o tom ve lhůtě pro vyřízení žádosti rozhodnutí, které se doručí do vlastních rukou žadatele.
    Jestliže bude povinný orgán nečinný ( nepodá požadovanou informaci, ani nevydá rozhodnutí) má se za to, že vydal rozhodnutí, kterým informaci odepřel.
    Proti rozhodnutí lze podat odvolání, a to nejpozději do 15 dnů od jeho doručení nebo marném uplynutí lhůty pro vyřízení žádosti v uvedeném případě v § 15 odst. 4.
  • Komu se odvolání posílá
    Odvolání se podává u orgánu, který vydal rozhodnutí nebo takové rozhodnutí měl vydat.
  • Kdo o odvolání rozhodne
    O odvolání rozhodne orgán, který je nejblíže nadřízeným tomu orgánu, který rozhodnutí vydal nebo měl vydat.
    Ten, kdo o odvolání rozhoduje, tak musí učinit ve lhůtě do 15 dnů od předložení odvolání tím, kdo rozhodnutí vydal nebo měl vydat. Jestliže v uvedené lhůtě se o odvolání nerozhodlo, má se za to, že bylo vydáno rozhodnutí, kterým odvolání bylo zamítnuto a napadené rozhodnutí potvrzeno. Za den doručení tohoto rozhodnutí se považuje den následující po uplynutí lhůty pro vyřízení odvolání.
    Proti rozhodnutí odvolacího orgánu se již nelze odvolat. Lze však podat návrh na přezkoumání takového rozhodnutí u příslušného soudu.

Zveme Vás

26.12.2019 Vánoční turnaj v malé kopané

30.11.2019 Návrh rozpočtu základní a meteřské školy na rok 2020
30.11.2019 Návrh rozpočtu obce Studenec na rok 2020
21.11.2019 Město Náměšť nad Oslavou vyhlašuje výběrové řízení na obsazení volných pozic v rámci Městského úřadu Náměšť nad Oslavou. Více viz příloha.
21.11.2019 Od 1.1.2020 bude zahájen sběr použitých rostlinných kuchyňských olejů a tuků na sběrných dvorech společnost ESKO-T, více viz příloha.
12.11.2019 Rozpočtová opatření č. 8 - říjen 2019
11.11.2019 Veřejná vyhláška- oznámení o zahájení společného územního a stavebního řízení: ,,Silnice III/3997 Okarec- Studenec"
11.11.2019 Veřejná vyhláška oznámení řízení o návrhu Územního plánu studenec

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI