Opravné prostředky

• Co když orgán žádosti nevyhoví
    Pokud povinný orgán, byť i jen z části, nevyhoví, vydá o tom ve lhůtě pro vyřízení žádosti rozhodnutí, které se doručí do vlastních rukou žadatele.
    Jestliže bude povinný orgán nečinný ( nepodá požadovanou informaci, ani nevydá rozhodnutí) má se za to, že vydal rozhodnutí, kterým informaci odepřel.
    Proti rozhodnutí lze podat odvolání, a to nejpozději do 15 dnů od jeho doručení nebo marném uplynutí lhůty pro vyřízení žádosti v uvedeném případě v § 15 odst. 4.
  • Komu se odvolání posílá
    Odvolání se podává u orgánu, který vydal rozhodnutí nebo takové rozhodnutí měl vydat.
  • Kdo o odvolání rozhodne
    O odvolání rozhodne orgán, který je nejblíže nadřízeným tomu orgánu, který rozhodnutí vydal nebo měl vydat.
    Ten, kdo o odvolání rozhoduje, tak musí učinit ve lhůtě do 15 dnů od předložení odvolání tím, kdo rozhodnutí vydal nebo měl vydat. Jestliže v uvedené lhůtě se o odvolání nerozhodlo, má se za to, že bylo vydáno rozhodnutí, kterým odvolání bylo zamítnuto a napadené rozhodnutí potvrzeno. Za den doručení tohoto rozhodnutí se považuje den následující po uplynutí lhůty pro vyřízení odvolání.
    Proti rozhodnutí odvolacího orgánu se již nelze odvolat. Lze však podat návrh na přezkoumání takového rozhodnutí u příslušného soudu.

Zveme Vás

02.03.2019 Ostatky - chození masek po obci
09.03.2019 Veselá Trojka
17.03.2019 Jarní tvoření

Aktuality

22.02.2019 AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, a. s. Vás zve v průběhu března a dubna na akce viz leták.
21.02.2019 Nakládání s odpady v obci Studenec-změna svozu
21.02.2019 Záměr o směně nemovitého majetku- části pozemku v majetku obce Studenec
14.02.2019 Veřejná vyhláška o možnosti převzít písemnost
14.02.2019 Odpověď na žádost dle zákona č.106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím- AMA s.r.o., Liberec
05.02.2019 Zpravodaj Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany č. 1/2019
05.02.2019 AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, a. s. Vás zve v průběhu února a března na akce viz leták.

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI