Kultura a sport

V obci pracuje několik společenských organizací. V roce 2004 se společenské organizace významnou měrou podílely na organizování oslav 900 let obce, 100 let SDH, setkání rodáků, každoročně se také podílejí na konání přehlídky dechových hudeb. Obec pořádá schůzky se zástupci těchto organizací z důvodu koordinace společenských akcí v kalendářním roce. Při této příležitosti se v roce 2004 rozhodlo o společném pořízení dvanácti párů „horáckých krojů“. Krojovaná je ozdobou všech významných akcí v obci (pouť, přehlídky dechových hudeb, svatováclavské hody, atd.). Na financování se podílel Obecní úřad se společenskými organizacemi v obci.

Tradiční svátky jsou v obci pravidelně zajišťovány především Českým svazem žen (Ostatky), velikonoce a pouťové veselí (Sokol, SDH), podzimní Svatováclavské hody (SDH). Spolková činnost pokrývá tradiční plesovou sezónu v obci - Sokolský ples, ples SDH, maškarní ples Českého svazu žen. V obci pracují mimo výše uvedené spolky také Asociace víceúčelových technických sportů a činností (několikrát ročně pořádá auto - moto burzy a besedy s řidiči), Sdružení myslivců (pořádají na svém areálu zkoušky loveckých psů a "taneční výlety" u chaty v Rakově). Rybáři Studenec svojí činností se starají o obecní rybník Studený za OÚ, kde několikrát ročně pořádají rybářské závody pro dospělé a děti. V naší obci působí také příznivci motokrosu (již od čtyř let věku), kteří mají v odlehlé části vesnice vybudovanou malou motokrosovou trať. Dále v naší vesnici působí jezdecký oddíl, který si v současné době buduje vlastní areál, ve kterém dvakrát ročně pořádá závody v parkurovém skákání.

Sportovní vyžití všech vrstev občanů zajišťuje zejména T.J. Sokol Studenec - fotbalový oddíl žáků, mužů a žen, oddíl florbalu, večerní aerobik, cvičení jógy, folklorní kroužek. Ke zvýšení fyzické kondice slouží také již několik let malé fitnescentrum v budově sokolovny. Místní spolky pořádají pro své členy a příznivce zájezdy na různé významné výstavní a kulturní akce. Obecní úřad organizuje ve spolupráci ze ZŠ a MŠ Studenec a za podpory místních organizací a zemědělské firmy Agrochema, družstvo Studenec každoroční setkání se seniory. Pro ně pak obec organizuje také zájezdy za poznáním krás naší vlasti. Významná a nezanedbatelná je i podpora spolků při celkové údržbě obce a při každoročních sezónních úklidech.

Tyto uvedené spolky organizují mimo jiné i akce pro školní děti - karneval, sportovní činnost, předvánoční nadílka.

Bartolomějská pouť

K životu v obci patří neodmyslitelně i tradiční Bartolomějská pouť v měsíci srpnu, kterou již tradičně zajišťuje SDH a TJ SOKOL Studenec. Pouť trvá tři dny, pouťové veselí začíná v pátek dovozem a přípravou „máje“ a večerní taneční zábavou. V sobotu dopoledne pokračuje stavěním „máje“, poté následují mistrovská utkání našich fotbalových družstev (ženy, muži). Celý den je zakončen večerní taneční zábavou ve venkovním areálu pod „májí“. V neděli od ranních hodin pokračuje veselí chozením krojovaných stárků po vesnici, v poledních hodinách je koncert tří dechových hudeb (z Kozlan, Studence a Koněšína) za účasti stárků před kostelem sv. Bartoloměje v Koněšíně. Po obědě pokračuje chození stárků po vesnici a v odpoledních hodinách začíná taneční zábava „pod májí“ která trvá do večerních hodin.

Společenské a zájmové organizace a spolky

OrganizaceZástupce
T.J. Sokol Studenecstarosta Jana Komárková
Sbor dobrovolných hasičů Studenecstarosta Antonín Komárek
Myslivecké sdružení Studenecpředseda Stanislav Neumann
Asociace víceúčelových technických sportůpředseda místní organizace Jiří Tomešek
Český svaz ženpředsedkyně místní organizace Miroslava Čonková
Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ Studenecpředseda Jiří Rousek
Jezdecká společnost Studenecvedoucí Lucie Vlčková
Motokros Studenecvedoucí Petr Prokop
Rybáři Studenecpředseda p. Gura

Sportovní zařízení

Sokolovna

Majitelem a provozovatel sokolovny a sportovního areálu je Tělocvičná jednota Sokol Studenec, která byla zprovozněna v roce 1931. V následujících letech bylo u sokolovny vybudováno další sportovní a kulturní zařízení - dvě fotbalové hřiště, venkovní cvičební plocha, venkovní taneční parket, hospůdka "Na Marsu", sociální zařízení, víceúčelové hřiště s umělým osvětlením, antukové tenisové kurty. Kapacity areálu: - sokolovna 300 míst, venkovní areál 700 míst.

Oddíly, působící při T.J. Sokol Studenec

OddílVedoucí
Základní tělesná výchova žactva
Oddíl kopané žáci ("Lvíčata Studenec")Michal Mrňa
Oddíl kopané ženZdeněk Chadim
Oddíl kopané muživedoucí Jiří Tomešek
Oddíl florbalu
Folklorní kroužek

Hlavním vedoucím fotbalových oddílů je Fantišek Hájek. Při T.J. Sokol působí též neoficiální fotbalové družstvo starších pánů. Do roku 1996 - 1997 působil ve Studenci též hokejový oddíl mužů. Od roku 2007 působí ve Studenci hokejový tým Mars Studenec.

Zveme Vás

13.01.2018 Sokolský ples - hudba Lazaret

14.12.2017 Poslední leč v Koněšíně
14.12.2017 Návrh rozpočtu mikroregionu Horácko na rok 2018
12.12.2017 Jak zatočit s vánočními odpady.
09.12.2017 Pozvánka na 16. veřejné zasedání ZO Studenec, které se uskuteční 19.12.2017 v 18:00 hodin v budově pohostinství Pokorný ve Studenci
04.12.2017 Kam v Třebíči v Třebíči - prosinec 2017
04.12.2017 Kulturní akce v Třebíči - prosinec 2017
03.12.2017 Pozvánka na zasedání zastupitelstva Kraje Vysočina č. 7/2017.
29.11.2017 Kulturní akce v Náměšti nad Oslavou - prosinec 2017
29.11.2017 Zubní pohotovost v prosinci 2017
28.11.2017 Informace o počtu a sídlech volebních okrsků-Volba prezidenta ČR
27.11.2017 Návrh rozpočtu Obce Studenec na rok 2018